Tortilla z kurczakiem

tortilla-z-kurczakiemTortilla należy do tzw. grupy fast foodów czyli jedzenia szybko przygotowywanego i na ogół taniego. Zwykle posiada dużą wartość kaloryczną przy równoczesnym niedoborze cennych dla organizmu składnków odżywczych. Dzisiaj zapropnuje wersje domowego fast fooda. Szybką i prostą Tortille z kurczakiem i z warzywami, ale  zdrowszej i tańszej od fastfood na mieście:). Tortilla ma wiele odsłon oraz sposobów przygotowania. W kuchni hiszpańskiej jest to rodzaj grubego omleta z dodatkiem pokrojonych w plasterki ziemniaków,w meksykańskiej kuchni  to okrągły placek z mąki kukurydzianej a będąc w kinie wcinamy trójkątne kukurydziane chipsy nazywane nachosami. Ja dzisiaj stawiam na tortille w wersji kebab:).

Sos czosnkowy

sos-czosnkowyJeden z najpopularniejszych i na pewno najprostszych sosów do przygotowania, jakie kiedykolwiek powstały. Chodzi oczywiście o sos czosnkowy, czyli połączenie wyrazistego smaku czosnku z płynna konsystencją.

 

 

 

Sałatka warstwowa

salatka-warstwowaSałatka warstwowa odkrywa przed wszystkimi smakoszami swoje zalety. Pokazuje również, jak wykorzystać żaroodporne naczynia z wysokimi brzegami. Do przygotowania tej sałatki polecamy użyć naczynia, które prześwituje. Dzięki temu warstwa sałatka będzie lepiej widoczna, a jedzący nią smakosze będą mogli podziwiać różnorodność warstw, które stworzymy.