Jajka sadzone w papryce

jajka-z-paprykaLubimy śniadania pełne jajek. Jednak jajecznica lub zwykłe jajka gotowane na twardo już dawno się przejadły. Czas na coś nowego, czas na zupełnie inne doznania dotyczące jajek. Postanowiliśmy zmienić wizje jajek, przedstawiając je w zupełnie innej formie. Jajka sadzone w papryce to jest to, co warto przygotować.

 

  • Jajka sadzone w papryce
  • Dlaczego w papryce? Ponieważ nie mamy specjalnych foremek. Jeżeli Wy macie - również ich nie używajcie. Jajka w papryce wyglądają znacznie lepiej, a w dodatku cała kompozycja jest jadalna. Takie jajka to wspaniałe śniadanie dla każdego. Okazja na przygotowanie sadzonych jajek w papryce to nie tylko śniadanie. Może to być także danie kolacyjne lub przystawka. My jednak polecam taką kompozycję jajek na śniadanie. Jadalne, piękne i pyszne śniadanie, które można przygotować w sposób szybki i zjawiskowy. Jak? O tym opowie nasz przepis.
Porcje Przygotowanie Gotowanie Całkowity czas
3 10 minut 20 minut 30 minut

Składniki

Ilość porcji:

Instrukcje

  1. Paprykę kroimy na 1 cm krążki( ja odcięłam koniec każdej papryki tworząc jakby miseczkę )
  2. Krążki lub „ paprykową miseczkę ” lekko podsmażamy z obu stron
  3. Do krążka lub miseczki wbijamy jajko, doprawiamy Smażymy kilka minut
  4. Jajko w paprykowej miseczce wkładamy do mikrofalówki na kilka minut
  5. Gotowe przekładamy delikatnie na talerz

Notka

Gwarantujemy, że będzie Wam smakować, a każdy, kogo ugościcie na śniadaniu będzie pod wrażeniem kolorystyki i kompozycji tychże jajek! W końcu ich smak, aromat i przede wszystkim wygląd mówią same za siebie.

Polub nasz przepis!

Tagi:

Skomentuj przepis